Lokacija manjše delavnice za ročno izdelavo, popravilo in vzdrževanje lesenih plovil, ki so jih domačini pretežno uporabljali za preživljanje z ribolovom. Delovala je od konca 19. do 90. let 20. stol.; v morju so le še ostanki navoza za sani.
Opis
V ladjedelski stroki je bilo za čas Avstro-ogrske točno določeno, kaj je ladjedelnica in kaj škver. Ladjedelnica je bila obrat, ki je zasedal prostor ob morju z najmanj 290 m² površine in so v njem lahko gradili plovila od 200 ton nosilnosti. To je bila po mnenju takratnih strokovnjakov tista najmanjša možna površina, ki so jo mojstri potrebovali za gradnjo takšnih ladij. Za škver pa so veljala obalna področja, kjer so gradili in popravljali manjše ladje in je njihova delovna površina merila manj kot 290 m². V škverih so lahko gradili tako barche (plovila z nosilnostjo do 10 ton) kot naviglie (plovila od 10 do 200 ton nosilnosti). Za gradnjo lesenih ladij so uporabljali dolgoletne tradicionalne tehnike, ki se do petdesetih let 20. st. niso bistveno spreminjale in so bile na celotni vzhodni obali Jadrana zelo podobne. Manjše ladjedelnice, tudi ob severozahodni istrski obali, so še dolgo časa po uveljavitvi parnega stroja prisegale na leseno gradnjo.
Škver v Izoli se nahaja pri nekdanjem podjetju Riba pred Marino Izola in predstavlja edini ohranjeni škver v Izoli, ki je vpisan v register nepremične kulturne dediščine.